shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : £0.00
View Cart Check Out

Tarihçe

Since 2003

BİZ BİR TAKIM KURMADIK!


Öyle bir ekip olmalıydı ki bu;

 • Başarı için performanslarının sonuna kadar mücadele edebilen
 • Dürüst bir rekabet içinde ve centilmence
 • Kardeşlerine Körfez sevgisini aşılamaya çalışan
 • Kulübede asları da olsa görev sırasını sabırla bekleyen
 • Başarıda kenetlenmesini bilen
 • Dürüstlük, adalet, açıklık, tarafsızlık ve saygı gibi değerler doğrultusunda görevini yerine getiren kaptanıyla, yönetimiyle
 • Kutlamayı doruk noktasında centilmence yapmayı bilen
 • Rakibi saha kenarındaki idaresiyle centilmence yenmeyi bilen
 • Oyun içinde sadece oyunun kurallarına değil, ruhuna da saygılı olmayı dostluk çerçevesinde yerine getiren anlayış içinde

Öyle bir ekip olmalıydı ki bu;

 • Bizim bir heyecanımız vardı, bir umudumuz
 • Çünkü biz istekliydik, çünkü biz bu işi severek yapıyorduk
 • Bizim artık ideallerimiz vardı
 • Bu heyecanı, bu umudu kardeşçe birlikte yaşayacak hevesimiz vardı
 • O nedenle takımdan öte olmalıydı bu

Öyle bir ekip olmalıydı ki bu;

 • Herkesin bir hikayesi olsun
 • Körfez’e birer değer katsın
 • Gerektiğinde ödün de vermeliydi, gerek kendinden, gerek ailesinden
 • Çünkü burada daha büyük bir aile vardı
 • Bu duyguları birlikte yaşamalı, birlikte yürümeliydi bu uzun yollarda
 • Aynı duyguları birlikte hissedeceği
 • Tek bir yürek gibi

Öyle bir ekip olmalıydı ki bu;

 • Üzüntüyü de, sevinci de içten hesapsızca yaşayabilsin
 • Mücadele ise mücadeleyi canını dişine takarak versin
 • Sonunda yenilsin ama korkmasın
 • Yeter ki içinde o ruhu yaşasın
 • Körfez ruhunu…
 • Öyle bir ekip olmalıydı ki bu;
 • Bir takım olmalıydı İzmir Körfez’in martıları
 • En önemlisi sevgili Muhteşem için maça çıkmadan SÖZ verebilmeliydi
  bu ekip…

İŞTE BİZ BİR TAKIM KURMADIK SADECE;

ADIMIZI İZMİR’İN KÖRFEZ’İNDEN
RENGİMİZİ MASMAVİ DENİZİNDEN
AMBLEMİNİ KÖRFEZ’İN MARTISINDAN

Alarak geldik bugünlere…
Düne kadar hiç Türkiye Şampiyonu olduk mu diyorduk…
Bugün hiç Dünya Şampiyonu olduk mu diyoruz…
Çünkü biz İZMİR KÖRFEZ’iz…

TARİHÇEMİZ :

Temelleri 2003 yılının ağustos ayında atılan İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı, kuruluşunu İzmir’in düşman işgalinden kurtuluş günü olan 09/Eylül/2003 tarihinde gerçekleştirmiştir. Aslında takımın ilk kurucularından olan Av.Tufan Konuk’un 1993 yılı sonlarında, 1994 yılında Macaristan’ın Budapeşte kentinde düzenlenecek Dünya Avukatlar Futbol Şampiyonası’na katılmak için yapmış olduğu çağrıyla kurulan İzmir Barosu Futbol Takımı kadrosunda yer alan ve Körfez Takımı Kurucularından başta Av.Cihangir Marmara, Av.Hadi Genç, Av.Serdar Gülseven ve Av.Özgür Çağlar olmak üzere ilk kurucuları Av.Koray Şentay, Av.Timur Sivri, Av.Serhan Güder, Av.Ramazan Süngü, Av.Oğuz Demirci, Av.Serkan İncekaş, Av.Mustafa Gökçe, Av.Utku Çimen, Av.Tayfun Macit, Av.Ahmet İstek ve Av.Abdurrahman Dikencik’ten oluşan oyunculardan oluşan grubun takımda oluşan idari ve teknik görüş ayrılıkları nedeniyle takımdan ayrılmaları sonucunda, 09/Eylül/2003 salı günü İzmir Barosu Başkanı Bahattin Acar’a Baro Yönetim Kurulu toplantısından önce Av.Tufan Konuk tarafından İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı’nın kurucularının yer aldığı liste teslim edilerek takımın kuruluşu ve faaliyete başladığı resmen kamuya duyurulmuştur.

Formasındaki mavi rengi; İzmir’in Körfez’inden, beyaz rengi ise yine Körfez’in martılarından almıştır.

Logosunda bulunan “Körfez’in Martısı”, İzmir Barosu Spor Faaliyetlerine önderlik edeceği bir takıma sembol olmanın gururu içinde, Körfez’e, Ege’ye, daha da ötesi yurt içinde ve dışında uzak yıllara doğru aynı şevkle kanat çırpacağı günlerin özlemi içinde çırpınmaya başlamıştı sanki.

Takım kuruluş aşamasından sonra faaliyetlerine başlamış ve 2004 yılı başında oyuncu kadrosuna gördüğü ilgi ve yoğun katılımlar sonucunda takımda yer alanların listesi; Tufan Konuk, Ahmet İstek, Bülent Erol, Serkan İncekaş, Koray Şentay, Cihangir Marmara, Mustafa Bozdağlıoğlu, Timur Sivri, Serdar Yavuz, Utku Çimen, Hadi Genç, Özgür Çağlar, Serhan Güder, Tayfun Macit, Nihat Osmanoğlu, Serdar Gülseven, Coşkun Denizaslanı, Ramazan Süngü, Oğuz Demirci, Özge Toygar, Abdurrahman Dikencik, Sertan Feruzoğlu, Hamza Dağ, Mustafa Gökçe, İlker Boz, Ramazan Koçer, Atakan Aksay, Umut Kemal Hanoğlu, Türker Güzelgönül, Şener Güçlü, Mesut Turan ve Görkem Kestane’den oluşmuştur.

İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı kuruluşundan sonra çalışmalarını 2003 sonbaharından itibaren Av.Şakir Uzun’un katkılarıyla İzmirspor’un İnciraltı ve Yeşilyurt Osman Kibar Tesisleri’nde haftada iki idman yaparak gerçekleştirmiştir.
2004 Yılı mart ayı içerisinde DEÜ Futbol Takımı Antrenörü İsmail Aydın ile görüşülmüş, kendisi teklifimizi kabul ederek takımın ilk teknik direktörü olmuştur.

İlk resmi müsabakasını 07/Nisan/2004 tarihinde “Avukatlar Haftası” etkinlikleri kapsamında dostluk maçı şeklinde, İtalyan Azzuri Takımı ile Osman Kibar Tesislerinde yapmıştır. 40’ar dakikalık devreler halinde ve oldukça çekişmeli geçen müsabakayı Azzurri Takımı 5-4’lük skorla kazanmış, yeni bir yapılanma içinde olan Körfez Takımı’nın tüm oyuncuları oynama şansı bulmuş ve gelecek için umut vaat etmiştir.

Takım daha sonra 23 Nisan tatilinde İstanbul’da İstanbul Barosu Futbol Takımı ve Bosphorus Takımları ile özel müsabakalar yapmıştır.

Takımın ilk hedeflerinden biri olan, Antalya’da yapılacağı açıklanan 2004 Dünya Avukatlar Futbol Şampiyonası’nın son anda ülkede yaşanan olaylar sonucunda Budapeşte’ye alınmasıyla bu turnuvaya katılamamıştır.
Yine 2004 mayıs ve haziran aylarında İzmirspor Kulübü’nün düzenlediği “Ahmet Priştina’ya Şükran Turnuvası” na şirketler-kurumlar kategorisinde katılınmış ve aralarında amatör takımların da olduğu turnuvanın final grubunda iki beraberlik ve bir galibiyet alarak yenilgisiz 2. olmuştur. Takımımızdan Umut Kemal Hanoğlu 15 golle turnuva gol kralı olmuştur.

Takımımız aynı yıl 16-19/Eylül tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Barolar Birliği tarafından Girne’de Adli Yıllarının başlangıcı medeniyle organize edilen “Dostluk Turnuvası” na İstanbul Barosu ile birlikte davet edilmiştir.

Takımımızın katıldığı ilk ciddi turnuva ise 26/Ağustos-03/Eylül/2005 tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenen 4.Türkiye Avukatlar Futbol Şampiyonası’dır. Bu şampiyonada İzmir’i temsil eden iki takımdan biri olan İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı kuruluşunun daha ikinci yılında yarı finale kadar yükselmiş ve turnuvaya katılan toplam 23 takımdan Türkiye 4. sü olarak büyük bir başarı elde etmiştir.

Takımımız bu turnuvada Bursa, İstanbul ve Adana takımlarının yer aldığı grupta ilk ikiye kalarak ilk 16 takım arasına girmiş, daha sonraki eleme müsabakalarında sırası ile Erzurum Barosu’nu 3-0 yenerek çeyrek finale kalmış, çeyrek finalde Ordu Barosu’nu 4-0 yenerek yarı finale adını yazdırmıştır. Yarı finalde İstanbul Bosphorus takımı ile normal süresi 0-0 biten karşılaşmayı penaltılarla kaybederek 3.lük 4.lük müsabakası yapmaya hak kazanmış, Ankara Barosu’na 3-1 kaybederek katıldığı ilk Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 4. sü olmuştur. Bu turnuvada Av. Şakir Uzun Teknik Direktör, Ali Sütçüler ise Antrenör olarak görev yapmıştır.

Bu turnuvada yer alan oyuncu listesi; Özgür Çağlar, Cem Aksu, Muzaffer Akyol, Dursun Bıyık, İlker Boz, Mustafa Bozdağlıoğlu, Utku Çimen, Oğuz Demirci, Hadi Genç, Mustafa Gökçe, Yakup Gülcan, Serdar Gülseven, Ahmet İstek, Umut Kemal Hanoğlu, Ramazan Koçer, Tufan Konuk, Tayfun Macit, Cihangir Marmara, Ramazan Süngü, Koray Şentay ve Yasin Yardımcı’dan oluşmuştur.

Körfez Futbol Takımı ilk uluslararası turnuva deneyimini ise 19-29/Mayıs/2006 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 13. Dünya Avukatlar Futbol Şampiyonası’na (Mundiavocat) katılarak yaşamıştır. Bu turnuvada takım her ne kadar ilk 16 da yer alamasa da oldukça iyi bir deneyim kazanmıştır.

İzmir Barosu Körfez Takımı etkinliği olarak, aynı zamanda Spor Hukuku Yöneticileri olan Av.Şakir Uzun, Av.Tufan Konuk ve Av.Cihangir Marmara önderliğinde İzmir Adliyesi Konferans Salonunda 21/Aralık/2006 tarihinde “Sporda Hukukun Rolü” konulu panel düzenlenmiş ve bu panele; CAS Üyesi Av.Kısmet Erkiner, MHK Eski Başkanı Ahmet Güvener, Doç.Dr.Hasan Petek, Fifa Kokartlı Hakem Av.Cem Papila ve Teknik Direktör Rıdvan Dilmen konuşmacı olarak katılmışlardır.

İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı, 2007 yılı “5 Nisan Avukatlar Haftası Etkinlikleri” kapsamında tarihinde ilk defa diğer İzmir Barosu 93 Takımı ile Karşıyaka Stadı’nda 02/ Nisan/2007 günü dostluk maçı adı altında karşı karşıya gelmiş ve centilmence geçen mücadele sonucunda takımlar müsabakadan 2-2 beraberlikle ayrılmıştır.
Takımımız 2007 yılının mayıs ayında Portekiz’de düzenlenen Eurolawyers Avukatlar Futbol Şampiyonası’nda çeyrek finale kadar yükselerek 7. olarak kapatmıştır.

İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ve Türkiye Barolar Birliği ile Barolar tarafından 2007 yılına kadar sadece futbol branşında dört kere düzenlenen turnuva, 2007 yılı 24/Ağustos-01/Eylül/2007 tarihleri arasında merkezi Kuşadası olmak üzere başta futbol olmak üzere, erkek ve kadın basketbol, voleybol, tenis, satranç ve çeşitli sosyal aktivitelerle toplam 1100 avukatın katılımıyla “Avukat Spor Oyunları” olarak “KupAv-2007” adı altında gerçekleşen ilk ve tek organizasyon olarak tarihe geçmiştir. Bu organizasyonun başarıyla düzenlenmesinde İzmir Barosu Körfez Takımlarında yer alan Şakir Uzun, Cihangir Marmara, Tufan Konuk, Atalay Aksay, Erhan Merder, Yakup Gülcan, U.Burak Duru, Hadi Genç, Amaç Kaya, Canan Uzal ve Didem Bektaş’ın bizzat görev alarak Baro Yönetimi ile birlikte çok büyük katkıda bulunmuşlardır.

Organizasyon tarihinde sadece futbol branşında 28 Baro Takımı yarışmış ve rekor katılım olmuştur. İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı ev sahipliği yaptığı bu turnuvada Teknik Direktör Serdar Sabuncu yönetiminde grup ve eleme maçları sonunda İstanbul-1 takımı ile birlikte finale çıkma başarısı göstermiş, 31/Ağustos/2007 günü oynanan final müsabakasının normal süresi 1-1 eşitlikle sona ermiş, uzatmalarda eşitlik bozulmayınca yapılan penaltı atışları sonucunda 6-5 kazanan İstanbul-1 takımı şampiyon olmuştur. Körfez Futbol Takımı 2. sırayı alarak o güne kadar İzmir takımları arasında en büyük başarıyı elde etmiştir.

2007 Yılı kasım ayında Körfez Futbol Takımının katıldığı son turnuva olan Antalya Barosu tarafından düzenlenen Atatürk Kupası’nda da tüm rakiplerini yenerek şampiyon olma başarısını göstermiştir.

İlki 21/Aralık/2006 tarihinde gerçekleşen “Sporda Hukukun Rolü” panelinin ikincisi yine İzmir Adliyesi’nde 13/Aralık/2007 tarihinde Körfez Futbol Takımı organizasyonunda Doç.Dr.Hasan Petek, Dr.Bilgehan Yeşilova, Arş.Gör.Evrim Erişir ve Arş.Gör.Ahmet Türkmen’in katılımı ile gerçekleşmiştir.

İzmir Barosu Körfez Futbol takımı, İzmir Barosu’nun kuruluşunun 100. Yılı nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlemeye karar vermiş ve bunların başlangıcı olarak, 2008 yılı Ocak ayında “Ege Barolar Deplasmanlı Futbol Ligi” kurulmasına da öncülük etmiştir. Bu turnuvaya İzmir Körfez Takımının yanı sıra Muğla, Denizli, Uşak, Aydın, Turgutlu ve Afyon Barosu Futbol Takımları katılmış, deplasmanlı yapılan turnuva sonucunda İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı şampiyon olma başarısını göstermiştir.

İzmir Barosu’nun 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen asıl etkinlik ise, daha bir yıl önce düzenlenen KupAv-2007 turnuvasının ardından “100. Yıl Avukat Spor Oyunları” olarak 24-31/Ağustos/2008 tarihlerinde gerçekleştirilen yine Körfez Takımı etkinliğidir. Bu turnuvada futbol branşına katılım 16 takımla sınırlı tutulmuş, ayrıca salon futbol turnuvasına da 10 Baro takımı katılım sağlamıştır. Körfez Takımının ev sahipliğinde gerçekleşen ve Romanya’nın Dacia Baro Takımı’nın da katıldığı turnuvada Körfez Takımı İstanbul Barosu Takımı ile birlikte finale kalma başarısı göstermiş, final müsabakasında rakibine penaltılar sonucunda yenilerek 2. olarak kapatmıştır.

İzmir Barosu Körfez Futbol takımı 2009 yılında Gaziantep Barosu’nun düzenlediği “Zeugma Kupası” nda da finale kalma başarısı göstermiş ve final müsabakasında ev sahibi Gaziantep Barosuna yenilerek 2. Olmuştur.

2010 Yılında yine İzmir Barosu Körfez Takımı’nın ev sahipliğinde organize edilen 4. Avukat Yaz Oyunları 25-30/Ağustos tarihlerinde Çeşme’de futbol branşının yanında, erkek ve kadın basketbol, voleybol, masa tenisi dallarında düzenlenmiştir. Körfez Futbol Takımı bu turnuvayı da büyük başarı göstererek şampiyon olarak kapatmıştır.

2010 Yılı kasım ayında Antalya Barosu’nun düzenlediği “Atatürk Kupası” turnuvasında takımımız bu kupada ikinci kez şampiyon olma başarısı göstermiştir.

Takımımız 29/Nisan-01/Mayıs/2011 tarihleri arasında Niğde Barosu tarafından düzenlenen ve 8 takımın davet edildiği turnuvaya katılmış, Niğde ve Bor Statlarında oynanan müsabakalar sonucunda ilk gün Niğde Barosu’nu 4-0, ikinci gün K.Maraş Barosu’nu 2-0 yenerek finale kalmış, finalde tek kale oynadığı Tokat Barosu’na 1-0 yenilmiş ve 2. Olarak gümüş madalya kazanmıştır.

2011 Yılında Antalya’da 21-29/Ekim tarihleri arasında Türkiye Barolar Birliği tarafından düzenlenen 7. Avukat Spor Oyunları’nda takımımız futbol branşında turnuvaya katılan 25 takım arasında yarı finale kadar yükselmiş ve yarı finalde Kocaeli Barosu’nu 3-1 yenerek Türkiye 3.sü olmuş ve bronz madalya kazanmıştır.

01-10 Haziran 2012 tarihleri arasında 16.sı düzenlenen Hırvatistan’ın Rovinj Şehrindeki Dünya Avukatlar Futbol Şampiyonası’nda İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı o tarihe kadar Türk takımlarının bu turnuvalarda aldığı en iyi dereceye ulaşarak 38 takım arasında Dünya 3.sü olmuştur.

İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı grubunda ikinci olarak ilk 16’ya kalmış, daha sonra sırasıyla İstanbul Golden Horn, Fransa’dan Lyon takımlarını 3-1 ve 1-0’lık skorlarla yenerek yoluna  devam etmiştir.

Yarı finalde Brezilya’dan OAB Minas Gerais Takımı’na 4-1 yenilen İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı,  3.cülük maçında Arjantin’den Tucuman Takımı’nı 1-0 mağlup ederek Dünya 3.lüğüne ulaşmıştır.

Bu turnuvada Körfez Takımının onsekiz kişilik kafilesinde;  kaleciler Av.Egemen Çamlı ve Av.Tufan Konuk, oyuncular Av.Fatih Pekdemir, Av.Halil İbrahim Atabay, Av.Amaç Kaya, Av.Oğuz Demirci(Kaptan), Av.Serdar Gülseven(Başkan), Av.Burak Eğlenoğlu, Av.Salih Kurnaz, Av.Efe Baki, Stj.Av.Kemal Ata Yardımcı, Av.Ömer Karakür, Av.Umut Kemal Hanoğlu, Stj.Av.Bora Sartan, Av.Ebrar Sertan Feruzoğlu, Av.Cüneyt Uyar, Av.Yunus Akkuş, takım sorumlusu Av.Cihangir Marmara ve Teknik Direktör  Sezer Özçelik yer almışlardır.

2013 Yılında kuruluşunun 10. yılını kutlayan İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı, bu yılın ilk turnuvasında, 04-06/Ocak/2013 tarihleri arasında Adana Barosu’nun düzenlediği “5 Ocak Kurtuluş Kupası”nda bu defa kısıtlı bir kadroyla mücadele eden takımımız buna rağmen turnuvayı 3. olarak kapatarak bronz madalya almaya hak kazanmıştır.

Her yıl 5 Nisan Avukatlar Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen gelenekselleşen “Avukat Spor Oyunları” 11-14/Nisan/2013 tarihleri arasında Türkiye Barolar Birliği ve Nevşehir Barosu işbirliği ile 16 takımın katılımıyla Kapadokya’da gerçekleşmiştir. Bu turnuvada da başarılı bir performans gösteren takımımız finalde Ankara Barosu takımını 1-0 yenerek şampiyonluk kupasını müzesine götürmüştür.

Bu şampiyonluğun ardından takımımız rotasını İtalya’nın Napoli kentinde yapılacak 5. Avrupa Avukatlar Futbol Şampiyonasına çevirmiş ve 04-09/Haziran/2013 tarihleri arasında toplam 37 baro takımının katıldığı turnuvada ilk 8 takım arasına kalma başarısını gösteren takımımız, çeyrek final maçında İtalyan Bari Takımına 1-0 yenilmiş ise de, daha sonra İtalyan Palermo takımını penaltılarla, İstanbul Barosu Takımın da 3-0 yenerek turnuvayı Avrupa 5.si olarak kapatmıştır.

Bu turnuvada Körfez Futbol Takımını; kaleciler Av.Fikret Atbaş ve Av.Tufan Konuk, Av.Serdar Gülseven (Başkan), Av.Oğuz Demirci (Kaptan), Av.Özgür Çağlar, Av.Amaç Kaya, Av.Sertan Feruzoğlu, Av.Cüneyt Uyar, Av.Fatih Pekdemir, Av.H.İbrahim Atabay, Av.Timur Güler, Av.Utku Çimen, Av.Levent Kaya, Av.Efe Baki, Av.Umut K.Hanoğlu, Av.Salih Kurnaz, Av.Burak Eğlenoğlu, Av.Ömer Karakür, Av.Bora Sartan, Av.K.Ata Yardımcı, Av.Y.Ozan Vural, Teknik Direktör Sezer Özçelik, İdari Menajerler Av.Cihangir Marmara ve Av.Hadi Genç
temsil etmiştir.

Takımımız 23/Ağustos-01/Eylül/2013 tarihleri arasında Türkiye Barolar Birliği tarafından Mersin’de düzenlenen ve toplam 29 baro takımının katıldığın 8. Avukat Spor Oyunları’nda yarı finale kadar yükselmiş, yarı finalde karşılaştığı Bosphorus Takımı müsabası sonrası çıkan tartışmalar nedeniyle, İstanbulls takımı ile 3.lük 4.lük müsabakasını oynayamadan turnuvayı kapatmıştır.

03-05/Ocak/2014 tarihleri arasında Adana Barosu tarafından düzenlenen ikinci “5 Ocak Kurtuluş Kupası” na katılan Körfez Futbol Takımı, yine finale kalma başarısı göstermiş, final maçında …….takımına kaybederek 2. Olmuş ve gümüş madalya alma hakkını elde etmiştir.

Adana’da geleneksel hale gelen turnuvanın üçüncüsü de 02-05/Ocak/2015 tarihlerinde 12 takımın katılımıyla düzenlenmiş ve Körfez Futbol Takımı finalde ……….. takımını yenerek şampiyon olma başarısını göstermiştir.

Takımımız 02-05/Nisan/2015 tarihleri arasında İzmir Barosu ev sahipliğinde düzenlenen KupAv 2015 Avukat Spor Oyunları’nda futbol branşında yarı finalde Sakarya Barosu’nu penaltılarla yenerek turnuvayı 3. Olarak tamamlamış ve “En İyi Kaleci” ödülünü Körfez Futbol Takımı kalecisi Mehmet H.Görgülü almıştır.

Bu turnuvanın ardından takımımız 12-14/Haziran/2015 tarihleri arasında Afyon Barosu tarafından düzenlenen “Zafer Kupası” na 8 takımla birlikte katılmıştır. İlk iki maçında Muğla Karya ve Ankara Ottoman’s takımlarını aynı skorla 1-0 yenerek finale çıkan Körfez Futbol Takımı, 14/Haziran günü oynanan final müsabakasında diğer İzmir ekibi olan İzmir 93 Takımını 2-0’lık skorla geçerek şampiyonluk kupasını almıştır.

22-29/Ağustos/2015 tarihleri arasında Türkiye Barolar Birliği tarafından Erzurum’da düzenlenen “Avukat Spor Oyunları” turnuvasına 16 baro takımı katılmış olup, Körfez Futbol Takımı grup maçlarında ilk iki gün Adana Çukurova ve Ankara Gordion Takımlarını aynı skorla 2-1 yenmiş, son maçında İstanbul Takımına 3-0 yenilmiş ise de grup 2.si olarak üst tura çıkmıştır. Eleminasyon maçlarında önce K.Maraş Barosu Takımını 1-0, Antalya Barosu Takımını da 2-1 yenerek yarı finale çıkmış, yarı finalde Sakarya Barosu Takımını 1-0 yenerek finale çıkma başarısını göstermiştir. Final maçında İstanbul Barosu Takımına 1-0 yenilerek turnuvayı 2.si olmuştur.

4.Adana “Kurtuluş Kupası” 07-10/Ocak/2016 tarihleri arasında 16 takımın katılımı ile gerçekleşmiş, Körfez Futbol Takımı ilk maçında Ankara Barosu Takımına normal süresi 0-0 sona eren müsabakada penaltı atışları sonucunda 5-4 yenilerek eleme grubuna katılamamıştır.

27-29/Mayıs/2016 tarihleri arasında Afyon Barosu tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Zafer Kupası”na 8 baro takımı katılmış, turnuvadaki ilk iki maçında İstanbul United ve Bursa Barosu takımlarını penaltılarla eleyen Körfez Futbol Takımı, final maçında Ankara Ottoman’s Takımı ile normal süresi 1-1 biten müsabakada penaltı atışları sonucunda 4-3 yenilerek turnuvayı 2. Olarak kapatmıştır.

Adana Barosu tarafından düzenlenen geleneksel “5 Ocak Kurtuluş Kupası” 05-08/Ocak/2017 tarihleri arasında 12 takımın katılımı ile düzenlenmiş, Körfez Futbol Takımı ilk turda K.Maraş Barosu Takımını, ikinci turda Adana Barosu takımını ve final maçında Adana Toroslar Takımını yenerek “Dede Tufan Konuk Sezonu” olarak adlandırdığı 2017 yılına şampiyonluk kupasını alarak başlamıştır.

“5 Nisan Avukatlar Haftası” etkinliği olarak Kocaeli Barosu ev sahipliğinde gerçekleşen “Avukat Spor Oyunları” 05-09/Nisan/2017 tarihinde toplam 16 takımın katılımıyla yapıldı. İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı bu turnuvada yine finale çıkma başarısı göstermiş ve final müsabakasında İstanbulls takımına kaybederek turnuvayı 2. lik kupası alarak kapatmıştır.

Her yıl düzenli olarak Antalya’da Atatürk Kupası altında Türkiye Barolar Birliği tarafından organize edilen Avukat Spor Oyunları Futbol karşılaşmaları 21-29/Ekim/2017 tarihleri arasında 33 Baro Takımının katılımıyla yapılmıştır. İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı grupta sırasıyla Ankara Gordion takımı ile 2-2 berabere kalmış, K.Maraş’ı 1-0 ve Gaziantep Zeugma’yı 1-0 yenerek grup birincisi olarak ilk onaltıya kalmıştır.

Eleme turlarında Kocaeli Barosunu 3-1 yenerek çeyrek finalde diğer İzmir takımı olan İzmir 93 ile eşleşmiş ve İzmir 93 takımını da 2-0 mağlup ederek, yarı finale kalmış, yarı final maçında da Ankara Ottomans takımını 3-2 yenerek finale kalmayı başarmıştır.

28/Ekim/2017 Tarihinde oynanan final maçında İstanbul Barosu Futbol Takımı ile normal sürede 1-1 biten maçın uzatma dakikalarında da gol olmayınca yapılan penaltı atışları sonrasında rakibini 3-2 mağlup eden İzmir Barosu Körfez Futbol Takımı Türkiye Şampiyonu olmuştur.

Şampiyon İzmir Barosu Körfez Takımının kadrosunda; kaleciler Mehmet H. Görgülü, Av.Fikret Atbaş ve Av.Tufan Konuk, oyuncular Av.Fatih Pekdemir(kaptan), Av.Yiğitcan Topaç(2.kaptan), Av.Oğuz Demirci, Av.Serdar Gülseven, Av.Levent Kaya, Av.H.İbrahim Atabay, Av.Bora Sartan, Av.Ömer Karakür, Av.Ozan Kara , Av.Sefa Demir, Av.Tan Muslu, Av.Mustafa Delice, Av.Efekan Narlı, Av.Emrehan Kırmacı, Stj.Av.Emre Doğan, Stj.Av.Yasin Soydan, Stj.Av.İlyas Çavdar, Stj. Av.Mert Öktem ve yönetici olarak Av.Cihangir Marmara, Av.Hadi Genç ile Teknik Direktör Levent Bayraktar yer almışlardır.

Adana Barosu’nun geleneksel “5 Ocak Kurtuluş Kupası” nın altıncısı 04-07/Ocak/2018 tarihleri arasında toplam 16 takımın katılımı ile düzenlenmiş ve Körfez Futbol Takımımız final müsabakasında Adana Barosu Adonis Takımını 4-0’lık skorla yenerek şampiyon olmuş ve bu kupayı üçüncü kez müzesine götürmeyi başarmıştır.

Sırasıyla Körfez Başkanları;

2003-2005: Tufan KONUK

2006-2007: Cihangir MARMARA

2008-2009: Şakir UZUN

2010-2014: Serdar GÜLSEVEN

2015…….: Oğuz DEMİRCİ

2016…….: Serdar GÜLSEVEN

2017-2019: Oğuz DEMİRCİ

2019-……: Cavit Tan MUSLU